تبلیغات
apple id خبرنامه آنلاین ab-rafiee.com - تاریخچه کمپانی BMW
 
خبرنامه آنلاین ab-rafiee.com
درباره وبلاگ


این وبلاگ وابسته به سایت
http://www.ab-rafiee.com
می باشد و در جهت اطلاع رسانی فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نموده است.

از این پس میتوانید جهت اطلاع از زمان برگزاری کلاس ها ، آزمون ها ، اخبار عمومی دانشکده و یا حتی مشاوره در زمینه انتخاب واحد و استاد با ما تماس بگیرید .

info@ab-rafiee.com

مدیر وبلاگ : مسئول
پنجشنبه 1395/03/6 :: نویسنده : M.Schumacher
Bayerische Motoren Werke
(کارهای موتوری بایریشه)

در سال 1913 کارل فردریخ راپ که یک مهندس هواپیما بود در یک کارخانه سابق دوچرخه سازی در نزدیکی مونیخ آلمان کارخانه Rap Motoernwerke را که به زبان آلمانی میشه کارهای موتوری راپ را تاسیس و بنیانگذاری نمود، او شروع به تولید موتور هواپیما کرد ولی با مشکل ارتعاش موتور روبرو شد.


در سال 1916 شرکت راپ با شرکت Austro-Hungary برای تولید25 موتور بزرگ هواپیما V12 قرارداد بست،اما با مشکل اطمینان کارکرد موتور روبرو شد، برای رفع مشکل اقدام به خرید موتورهای 4 سلیندر هواپیما که با آب خنک میشدند، از کارخانه Gustav Otto factory نمود،در ماههای بعد با ادغام دو کارخانه Gustav Flagmaschinefabric و Rapp-Motorenwerke
کارخانه Bayerische Flugzeug-Werke شکل گرفت یا به زبان انگلیسی Bavarian Aircraft Works


بعد از کناره گیری راپ از مدیدیت شرکت ،فرانس جوزف پاپ مهندس هواپیما که از کارخانه داران اتریشی بود مدیریت شرکت بایریشه را به عهده گرفت ،او مسئول نظارت بر قراردادهای مهم نظامی شرکت بایریشه بود،
پاپ شرکتهای موجود و زیر مجوعه را به شرکت Bayerische Motoren Werke Gmbh تبدیل نمود و عملاً کمپانی BMW را تاسیس و بنیانگذاری نمود.بعد از جنگ جهانی اول به موجب قطع نامهٔ ورسای کارخانهٔ ب ام و مجبور شد که قسمت تولیدات موتور هواپیمای خود را متوقف کند . این شرکت تا سال ۱۹۲۳ فقط موتور سیکلت تولید می*کرد و با برداشته شدن تحریم*ها در سال ۱۹۲۸ شروع به تولید خودرو کرد . آرم آبی رنگ نشان این شرکت بعضی اوقات به پره*ها ی چرخنده یک هواپیمای ملخی تشبیه می*شود. و این در سال ۱۹۲۹ مورد تایید این شرکت قرار گرفت که حدود ۱۲ سال پس از طراحی این لوگو بود.

در ایجاد چنین نشانی عوامل زیادی تاثیر داشنتد که در این میان می*توان به پرچم ایالت باواریا که به رنگ آبی و سفید است و هم چنین کارخانهٔ موتورسازی راپ (Rapp Motorenwerke) که آن هم در باواریا بود و از رنگ*های آبی و سفید اشتفاده کرده بود اشاره کرد. اولین موفقیت این شرکت تولید هواپیماهای IIa inline-six بود که در زمان رقابت*های جنگی ایجاد شد. در بحبوحه جنگ جهانی دوم نیز بی ام وی دوباره دست به تولید هواپیما و موتورهای ان برای نیرو هوایی دوباره مسلح شده آلمان شد.
در سال ۱۹۵۹ با توجه به اوضاع اقتصادی بد این شرکت موسسان آن تصمیم گرفتند که دو برنامه را ادامه دهند یعنی یا شرکت را معلق کنند یا این که به همین وضع به کار خود ادامه دهند.آنها پس ازبررسی تصمیم گرفتند به کار خود ادامه دهند و با چند شرکت کوچک هواپیما سازی باقی مانده بعد از جنگ همکاری خود را آغاز کردند.این همکاری باعث سود دهی و موفقیت دوبارهٔ ب ام و شد.در همان سال بود که ۴۵٪ سهام این شرکت توسط خانوادهٔ کوانت (Quandt) خریداری شد و بقیه نیز به صورت عمومی به مردم واگذار شد.
ب ام و در سال ۱۹۹۴ شرکت انگلیسی روور (Rover) را خریداری کرد و این شرکت تا سال ۲۰۰۰ پیش از ضرر دهی بسیار شدیدش توسط ب ام و اداره می*شد.پس از واگذاری روور به کمپانی فینیکس (Phoenix) در سال ۲۰۰۰ ب ام و شرکت مینی (MINI) را خریداری کردو در خال حاضر این کمپانی مالک کمپانیهای رولز رویس (Rolls-Royce) و مینی (MINI) است.
شعار اصلی این کمپانی (با لذت برانید.) یا در آلمانی (Freude am Fahren)
و در انگلیس (The Ultimate Driving Machine) به معنای (نهایت یک خودرو) شعار این کمپانی است !

تغییرات آرم کمپانی در طول فعالیت:
ساختمان فیزو که دفتر مرکزی کمپانی در ایالت باواریا آلمان میباشد
طراحی آن از سه سلیندر نشأت گرفته شده استنحوه نامگذاری محصولات BMW :

در نامگذاری معمولاً از سه عدد و یک یا دو حرف استفاده میشود،
رقم اول از سمت چپ نشان دهنده نوع سری و دو رقم بعدی را در 100 ضرب کنیم حجم موتور را نشان میدهد، بعنوان مثال 755 یعنی سری 7 با حجم موتور 5500 سی سی و یا 318 که لگن ترین مدل تولیدی BMW است یعنی سری 3 با حجم موتور 1800 سی سی
اما حروف i یا il هم نشاندهنده میزان تجهیزات رفاهی و لوکس خودرو میباشد.
کلاس MPower :

از آنجاییکه حداکثر سرعت کلیه محصولات بی ام و با تجهیزات الکترونیکی در سرعت 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است ، این کمپانی برای خریدارانی که خواستار مدلهایی بدون محدودیت سرعت بودند کلاس MPower را ایجاد نمود،
کلیه محصولات این کلاس محدودیت سرعت ندارند.

نوع مطلب : تاریخچه کمپانی های خودروسازی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :